5 хитрощів, щоб зігрітися у поході взимку

Марія Бажіна Avatar
Марія Бажіна
Дата публікації: 11.1.2022

Настали морози і прийшов час поговорити, як зберегти тепло і яких правил слід дотримуватись, щоб не замерзнути. У цій статті наш експерт з туризму, Марія Гудилко, дасть поради, як протистояти низьким температурам та ходити у походи взимку з комфортом. До речі, поради Марії будуть актуальними не тільки для тих, хто планує вирушити в зимовий похід, а й для тих, хто хоче комфортно почуватися в межах міста.

Багатошаровий одяг – наше все

Для того, щоб комфортно почуватися в різних умовах і за різних навантажень, завжди використовуйте техніку багатошарового одягу. Вона максимально проста і полягає в тому, що чим більше шарів одягу на вас, тим простіше регулювати температуру. Якщо на вас буде лише дуже теплий светр і дуже тепла куртка, то коли вам стане жарко, то буде проблематично зняти якийсь шар. Але, якщо на вас буде три шари одягу або більше, то температуру можна буде регулювати знявши один шар.

читати про техніку 3 шарів

Завжди тримайте ноги, руки і голову в теплі

Найбільша втрата тепла відбувається через кінцівки і голову. Для нашого організму найпріоритетніше місце притоку крові наш мозок. Отже, якщо голова знаходитиметься в теплі, то тіло витрачатиме менше енергії на зігрівання нашого мозку і розподілятиме його на інші частини тіла. 

Щодо кінцівок, то тут також все дуже просто: якщо ноги і руки будуть холодні, то й інша частина організму відчуватиме холод і не важливо, наскільки тепло ми одягнені. Тому що циркуляція крові відбувається по всьому організму і, відповідно, холодна кров з кінцівок переміщуватиметься по всьому організму.

Тому обов’язково тримайте руки і ноги в теплі. Не нехтуйте рукавичками і теплими шкарпетками. Нагадаю, що взимку краще не використовувати бавовняні шкарпетки, тому що вони утримують в собі вологу, а тому організм втрачатиме більше тепла.

Краще використовувати синтетичні шкарпетки зі спеціальним плетінням тканини, які добре зберігають тепло і дихають. А ще краще мати в поході пару шкарпеток з вовни мериноса, щоб було комфортно за будь-яких умов. Тому що тільки цей матеріал не втрачає тепло у разі намокання.

Термобілизна – обов’язковий пункт в зимових походах

Збираючись в гори, у ваш рюкзак обов’язково покладіть два комплекти термобілизни. Один комплект для активної частини походу, коли її основна функція полягатиме у відведенні вологи. 

І другий комплект для сну, коли її основне завдання – це максимальне утримання тепла. Часто для нічного комплекту обирають флісові штани і кофту. Головне, щоб вони максимально прилягали до тіла. Якщо вони будуть вільного крою, то це буде абсолютно не ефективно і тепло вашого тіла не зберігатиметься, а навпаки, розсіюватиметься.

Чи так вже й необхідні термоси взимку?

Йдучи в похід кожен рахує наповнення рюкзака по грамах і завжди виникає питання: “А чи так вже й необхідна мені ця річ в поході?”. Стосовно термосу, то це питання абсолютно зайве, тому що без нього в зимовому поході буде дуже непереливки.

В походах вода з організму завжди швидше виводиться і обезвоження може призвести до втрати сил та поганого функціонування організму, тому вода має бути обов’язково.

А пити холодну воду на морозі, це не тільки дуже неприємно, а ще й забирає ваше тепло і призводить до швидкого замерзання на зупинках. Тому з собою потрібно завжди мати термос з гарячою водою або з гарячим напоєм. Тим паче, що зараз термоси роблять з полегшених матеріалів без втрати їхніх температурних характеристик.

Грілки для рук, ніг і тіла

Пам’ятаю, одного разу, я була в поході в кінці жовтня і абсолютно не підготувалася до нього. Вдень випав сніг, а температура вночі різко впала до -7. В мене не було з собою спальника на таку температуру, але в мене на всякий випадок були грілки для тіла, рук і ніг. 

Більше всього в походах не люблю мерзнути вночі, тому що тіло абсолютно не відпочиває і сил на наступний день взагалі немає. Перед сном я поклала грілки в шкарпетки, а дві розмістила на тілі. Яке ж в мене було здивування серед ночі, коли я прокинулася від того, що мені було спекотно! Але ця проблема легко вирішується розкриванням спальника.

Під час зимових походів, довгих прогулянок лісом чи катанні на борді та лижах в пригоді стануть грілки для ніг, рук і тіла.

Марія Гудилко
експерт із туризму в Decathlon Ukraine

Марія 10 років ходить у гори: була в українських і румунських Карпатах, в горах Туреччини та Грузії. Вона пройшла близько 833 км — це майже як з Києва до Кракова!

Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 оцінили, средня: 4,50 з 5)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.