4 міфи про м’язи

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 7.11.2020

Коли йдеться про набір м’язової маси, то порад, як і застережень, безліч. Але чи всі вони правдиві? У світі спорту існує багато міфів та легенд щодо м’язів і їхнього росту, тому деякі з них ми розвіємо.

Міф 1
Щоб наростити м’язи, раціон повинен складатися переважно з білків.

Деякі люди вважають, що для правильного формування м’язової маси слід їсти майже виключно білки. Це неправда! Професійні культуристи споживають до 500 г білка на день, але у випадку з початківцями навіть з систематичними фізичними вправами це абсолютно не потрібно.

Яка правильна доза? 1,8-2,2 г білка на кожен кілограм ваги. Наприклад, якщо твоя вага 85 кг, потрібно їсти від 153 г до 187 г білка на день. Перевищення цієї кількості безглузде й жодним чином не сприятиме зростанню ефективності силових вправ.
Міф 2
Щоб наростити м’язи, можна використовувати тільки вагу свого тіла.


Використання власної ваги тіла, наприклад, вправи з тренувальними петлями, – чудовий спосіб схуднути та тримати себе у формі. Такі тренування несуть менший ризик травмування та інтенсивніше зміцнюють внутрішні м’язи.

Але, на жаль, цих вправ недостатньо, якщо бажаєш руки, як у Ван Дама. М’язи швидко звикнуть до ваги тіла. Тому рекомендуємо додати до тренування гантелі чи гирі. Щоб стимулювати ріст м’язової маси, потрібно використовувати правильну вагу відповідно рівня підготовки.

Міф 3
Щоб скинути вагу, потрібні довгі тренування.


Теж неправда. Якщо хочеш позбутися зайвої ваги, потрібно передусім дотримуватися дієти. Немає значення, виконуєш ти короткі чи довгі підходи, тренуєшся по дві години декілька разів на тиждень чи кожного дня по 20 хвилин. Обидва види тренувань формують тіло, але впливають на нього по різному.

Короткі серії тренувань з великою вагою забезпечать набір м’язів, а довгі серії з меншим навантаженням тренують витривалість. У період дієти слід уникати силових вправ із великим навантаженням. Тоді такі тренування небезпечні, бо втома від дефіциту калорій збільшує ризик травмування.

Міф 4
Щоб наростити м’язи, доведеться займатись з великою вагою.


Не слухай порад людей, які гарантують досягнення кращого результату з великим навантаженням. Не забувай, що навантаження завжди слід обирати залежно від власного рівня підготовки. Якщо навантаження надто великі, ти будеш виконувати вправи неправильно, що може призвести до травм. Початківці повинні збільшувати навантаження поступово, щоб їхній організм звик. Дотримуйся нескладної програми тренувань протягом 4-6 тижнів, перш ніж додавати вагу.
Займайся спортом правильно та з користю для здоров’я. Перевіряй інформацію й якість порад та підходь до занять з розумом. Головне, не забувай про регулярність. І ти обов’язково досягнеш своєї мети!
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *