10 порад, як почати ефективно тренуватись вдома

Єлизавета Терьохіна Avatar
Єлизавета Терьохіна
Дата публікації: 20.1.2021

Домашні тренування все більше набирають обертів, особливо в умовах карантину. Тобі не потрібно витрачати час на дорогу та спалювати калорії у залі, коли можна тренуватись з комфортом вдома. Проте інколи не вистачає мотивації займатись у домашніх умовах. Завжди немає настрою чи просто ліньки. Це все можна побороти та досягти результату навіть швидше, аніж у фітнес-клубах. Потрібно просто слідувати нашим порадам, якими ми поділимося з тобою у цій статті.

Менше відмовок

Вдома можна придумати та перерахувати сотні причин не займатись: немає часу, місця та багато роботи. А ще втома й настрою немає. Краще відпочину за переглядом серіалу. Признавайся, нікого не нагадує? Потрібно чітко розуміти, що заняття у залі та вдома нічим не відрізняється, важливі тільки твоє прагнення та бажання. М’язи нарощуються однаково, незалежно від місця. Створи комфортну атмосферу та назавжди забудь про відмовки.

Створи план тренувань

Аби забути про відмовки та не чекати, коли настане той самий понеділок, створи план тренувань, щоб у тебе не було причин передумати. Це може бути план на місяць, або довгостроковий. Постав за мету, наприклад, схуднути в талії на декілька сантиметрів. Шукай заняття онлайн чи слідуй нашим комплексам тренувань, та розрахуй приблизний термін досягнення своєї мети. Ти знатимеш заздалегідь, що і коли робитимеш . Плануй не тільки день, але і час, щоб зайві справи не були перешкодою.
Коли ти тренуватимешся регулярно, це перейде у звичку, як чищення зубів. Ми робимо це щодня та навіть не замислюємось, тож при систематичному виконанні вправ, ти не знайдеш причини відмовитись. 

Кожне тренування має значення

Все ж таки, усі ми можемо пропустити тренування. Проте його обов’язково потрібно відпрацювати. Не вдалось вчора? Займись спортом сьогодні! Ти можеш скоротити час виконання вправ, але відпрацювати. Обирай міні-комлекси на 20 хвилин, наприклад 6 кардіо вправ для виконання вдома. Вони не будуть даремними: багато коротких тренувань енергозатратні та результативні. 

Створи своє місце для тренувань

Ти вже знаєш, коли займатимешся? Продумай зручне місце. Воно повинно бути просторим та комфортним. Якщо є можливість, підготуй спортивний килимок, необхідні аксесуари або тренажер. Не забудь про рушник та пляшку води. Відчувши спрагу, тобі доведеться відволіктися та піти за водою. Це може збити увесь процес та навіть підштовхнути тебе до закінчення тренування. 

Плейлист для тренувань

Правильна музика чудовий мотиватор для тренувань. Твоє тіло підлаштовуватиметься під заданий ритм. Навіть якщо був важкий день та тебе огорнула втома, швидкі та ритмічні пісні підвищать інтенсивність тренувань.
Якщо ти не один (-на) вдома, або не всі поділяють твій музичний смак, підготуй заздалегідь навушники. 

Дотримуйся режиму пиття та правильного харчування

Особливо перед тренуванням потрібно обережно обирати їжу. Вона не повинна бути важкою та жирною. Не займайся на повний шлунок та навпаки. Це може зіпсувати враження та взагалі відбити бажання займатися.
Дотримуйся  оптимального питного режиму, адже під час фізичних вправ вода швидко виходить з організму. Приблизно через годину після закінчення тренування бажано поїсти та поповнити організм поживними речовинами.

Переодягайся у спортивний одяг

Коли одягнеш спортивний одяг, твоє тіло та мозок зрозуміють на підсвідомому рівні, що ти зараз займатимешся спортом. Важливо використовувати це вбрання тільки для занять і ні для чого іншого. Тож твоя піжамка з ведмежатками нехай почекає вечора.
Якщо планується кардіотренування, під час якого ти спітнієш, віддавай перевагу спеціальному фітнес-одягу. Найчастіше він виготовляється із поліестеру, який дихає, відводить піт назовні та залишає тіло сухим.
Якщо займаєшся пілатесом, йогою або розтяжкою, попіклуйся, щоб одяг не сковував твої рухи та був теплим. Рекомендуємо одяг з бавовни: він м’який та досить теплий, щоб підтримувати стабільну температуру.

Правильна техніка

Ефективність кожної вправи полягає у її виконанні. Краще зробити менше вправ, але із правильною технікою, аніж багато підходів абияк. Приділяй увагу техніці або обирай тренування із чітким поясненням. У разі неправильного виконання  ти можеш залучати небажані м’язи. Щоб в кінці занять не розчаруватись через відсутність результатів, переконайся у правильності виконання вправ. 

Розтяжка

Щоб на ранок не мучитись від болю у м’язах, розтягуйся після тренувань. Можеш у своєму плані виділити заняття, присвячене розтяжці. Це збільшить твою гнучкість та зменшить біль від крепатури. Рекомендуємо використовувати масажний ролик із 3-D вставками від Domyos. Він заспокоює напружені частини тіла та знижує ризик травмування. 

Створи щоденник тренувань

Ти можеш його поєднати із планом занять та записувати не тільки дату, час та план тренування, але і враження та самопочуття, а головне результат. Це мотивуватиме тебе не тільки продовжувати займатись спортом, але й допоможе відстежувати прогрес. Записуй свої параметри та насолоджуйся плодами твоїх старань. 1-2 сантиметри дуже складно помітити без замірів, тому може скластись враження, що усі твої тренування пройшли даремно. Проте ці маленькі радощі, навіть такі як 1 сантиметр, допоможуть контролювати свої параметри та заохотять продовжувати надалі. 

Ми віримо, що ти візьмеш себе в руки та досягнеш своєї мети! Сподіваємось, ці настанови допоможуть це зробити швидше. 

Фітнес вдома
Оцініть статтю
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Ще немає оцінок)
Loading...
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.